مکان تبلیغات شما !!!

۱۲ هشدار مهم برای استارتاپ ها

تاریخ : 1396.10.24
نویسنده : khabaradmin
نظرات : 0
بازدیدها : 176

خبر24 :۱۲ هشدار مهم برای استارتاپ ها 12 هشدار مهم برای استارتاپ ها

مهمترین منبع شما ، زمان است ، شما قرار است بسیاری از ساعات عمر خودتان را صرف راه اندازی یک استارتاپ کنید ، آن هم بصورت فشرده ، پس هر چقدر از چالش های این مسیر آگاهی پیدا کنید به نفع شماست ، شما با آگاهی از این نکات ، دقت خود را در مسیر پیشبرد اهداف کسب و کارتان را بالا برده و ریسک خودتان را کاهش می دهید.شما قرار است یک کسب و کار پایدار را پایه ریزی کنید و از آن لذت ببرید . پس این نکات را به دقت مرور کنید.

۱ نبود منابع مالی کافی :

بسیاری از استارتاپ ها به دلیل نبود منابع مالی ، یا هدر دادن منایع مالی دچار مشکل می شوند ، معمولا موسسین مهارت مدیریت مالی را ندارند و از طرفی استراتژی های نادرستی را در راهبری استارتاپ خود اتخاذ می کنند که در نهایت باعث هدر رفتن منابع مالی می گردد.

۲ تیم ضعیف :

شما برای راه اندازی یک استارتاپ در طول زمان نیاز به تشکیل یک تیم چند منظوره دارید ، برنامه نویس ، بازاریاب ، طراح و… معمولا یکی از مهمترین عواملی که سرمایه گذاران به آن توجه می کنند ، تیم کاری و توانایی این تیم در عبور از بحران های مسیر کارآفرینی است.بسیاری از استارتاپ ها به دلیل ترک اعضای تیم ، از بین رفتن انگیزه ، مشکلات بین فردی و… منحل می شوند.

۳ محصولی اشتباه :

استارتاپ ها ، همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم ، معمولا ، متاسفانه محصولاتی اشتباه تولید می کنند ! یعنی محصولی را تولید می کنند که اصلا کسی به آن نیاز ندارد.با استفاده از تکنیک های اعتبار سنجی می شود از اینکار اجتناب کرد.

۴ زمان بندی نادرست :

منظور این هشدار این است که شما در زمان نادرستی اقدامی را انجام دهید ، مثلا ارایه محصول در زمان نامناسب ، یا تولید محصولی که مربوط به آینده است و نیاز بازار امروز نیست ! یا یک امکان و ویژگی محصول را در زمان نامناسبی ارایه دهید ، اینها همه مثال هایی هستند که ممکن است باعث شکست شما شوند.

۵ عدم وجود مشتری به اندازه کافی :

ممکن است شما محصول مناسبی را تولید کرده باشید ،ولی حجم مشتریان و توان مالی آنها آنقدر محدود باشد که نشود یک کسب و کار پایدار را بر اساس آن برنامه ریزی کرد.پس حجم بازار را همیشه مد نظر قرار دهید.

۶ رقابت :

وجود رقیبان زیاد و رقابت فشرده در یک بازار خاص نیز یکی از دلایل شکست استارتاپ ها می باشد . سعی کنید در اقیانوس قرمز وارد نشوید ( منظور بازاریی است که رقابت در آن زیاد است ) یا اگر قرار است وارد شوید ، مطمئن شوید که از ارزش کلیدی و مزیت رقابتی ویژه ای برخوردار هستید!

۷ عدم تمرکز :

قبلا مطلبی را در زمینه تمرکز منتشر کرده بودیم ، شما باید در استارتاپتان متمرکز روی ایده تان کار کنید ، آن هم با اولویت هایی خاص.پیشنهاد میشود که روی ۳ مشکل اصلی که ایده استارتاپی شما قرار است آن را تسهیل کند تمرکز کنید ، در بعضی از تیم های استارتاپی ، معمولا دیده می شود که می خواهند همه جوانب ایده را یکجا پیاده سازی نمایند ، این کار ، اشتباه است ، شما باید یک روال تدریجی را برای ارایه ارزش و محصول به مشتری پیش بگیرید.

۸ نداشتن عشق و علاقه و انگیزه کافی :

هنگامی که تصمیم به راه اندازی یک استارتاپ گرفتید ، به این نکته فکر کنید که آیا حاضر هستید دو سال از عمرتان را بدون وقفه و با تمرکز بر روی این ایده صرف کنید ؟ یک سئوال کلیدی تر ، اصلا شما میدونید به چه چیزهایی علاقه دارید؟ استعداد های شما چیست ؟ شما فقط با داشتن علاقه و انگیزه می توانید این مسیر را طی کنید.در آینده مطلبی ویژه در زمینه ویژگی های کارآفرینان منتشر می کنیم که خیلی می تواند دراین زمینه به شما کمک نماید.

۹ موقعیت جغرافیایی مناسب :

یک واقعیت را قبول کنیم ( البته آن را به یک محدودیت تبدیل نکنیم) ، در برخی شهر ها و موقعیت های جغرافیایی ممکن است امکانات و منابع بهتری برای استارتاپ شما فراهم باشد، نمی گویم که باید حتما مهاجرت کرد ، ولی شاید بتوانید بصورت ریموت هم از این منابع بهره مند شد . با این حال در تحقیقات انجام شده ، این فاکتور مطرح شده که موقعیت مکانی در موفقیت استارتاپ ها نقش مهمی دارد.

۱۰ عدم سودآوری :

ایده خوب است ، منطبق بر نیاز های بازار است ، ولی شاید هزینه ارزش تولید شده با درآمد کسب شده تناسب منطقبق نداشته باشد ، یعنی چی ؟ یعنی اینکه شما سود آن چنانی از این محصول و خدمتی که ارایه می دهید نمی توانید کسب کنید ! بعضی مواقع دیده شده که هزینه هایی بی دلیل که به راحتی می توان مانع آنها شد ، باعث کاهش سود شده است.عدم سودآوری باعث بروز مشکلات مالی ، کم شدن انگیزه و… منجرب شود.پس در فاز اعتبارسنجی این موارد را مد نظر قرار دهید.

۱۱ فرسودگی فرآیند استارتاپی :

این نکته خیلی مهم است که در طی کردن مسیر کارآفرینی ، تعادل را حفظ کنید ، خودتان را محدود به کار نکنید ، به تفریح و سلامت خودتان هم توجه داشته باشید ، برخی مواقع باید صبور باشید ، و انرژی خودتان را حفظ کنید ! فرسودگی زمانی رخ می دهد که ساعت های زیادی کار می کنید و هیچ خروجی مناسبی حاصل نمی شود ، اینجاست که ممکن است کم بیاورید! پس مراقب باشید.کمی به خودتان برسید!

۱۲ مشکلات قانونی :

یکی از دلایلی که در کارگاه ها و جلساتی که شرکت کردم در زمینه شکست استارتاپ ها به آن اشاره شده بود مسایل قانونی بود ، حفظ محرمانگی ، نحوه تقسیم سهام ،ثبت برند،مالیات، ارزش گذاری و… از جمله مسایلی بود که باعث شکست تعداد زیادی از استارتاپ ها شده بود ، واقعیت این است که در این زمینه خیلی در ایران اطلاعات جامعی وجود ندارد ولی مشورت با یک وکیل و حسابدار میتونه در این زمینه به شما خیلی کمک بکنه.
بسیار خوب ، امیدوارم این هشدار ها را جدی بگیرید وکمتر دچار مشکل بشوید.موفق و پیروز باشید.


منبع:http://drstartup.ir
دسته بندی :  استارتاپ

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا