menusearch
khabar24.ir

دوز سوم واکسن کرونا توصیه شده و مفید است

جستجو
۱۴۰۰/۱۲/۱۸ چهارشنبه
(0)
(0)
دوز سوم واکسن کرونا توصیه شده و مفید است
دوز سوم واکسن کرونا توصیه شده و مفید است

ساعاتی پیش سازمان بهداشت جهانی موضع خود را در مورد دوز سوم و واکسن‌‌‌‌های تقویت کننده کووید ۱۹ تغییر داد. بر این اساس عالی ترین مقام بهداشتی جهان اعلام کرد تزریق دوز سوم توصیه شده و مفید است.

به گزارش خبر24 به نقل از سیناپرس، پس از شروع روند واکسیناسیون گسترده جهانی و پایان تزریق دو دوز واکسن کرونا، مشخص شد که تزریق دوز سوم برای افراد واکسینه شده صروری است.

سازمان بهداشت جهانی در ابتدا اعلام کرد که کشور‌‌‌‌های ثروتمند تر در حالی واکسن سوم را برای شهروندان خود تجویز می‌کنند که ساکنان بسیاری از کشور‌‌‌‌های فقیر تر و با درآمد متوسط قادر به دریافت اولین دوز واکسن خود نبوده اند.

به نظر می‌رسد پس از چند ماه از این موضع گیری اولیه، دیدگاه سازمان بهداشت جهانی نسبت به تزریق دوز سوم واکسن کرونا تغییر کرده و گروه مشاوره فنی ترکیب واکسن کووید ۱۹ این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد که قویاً از دسترسی فوری و گسترده به واکسن‌‌‌‌های فعلی کووید ۱۹ و دوز‌‌‌‌های تقویت کننده، به ویژه برای گروه هایی که در معرض خطر ابتلا به بیماری شدید هستند، حمایت می‌کند.

در حالی که تهدید نوع واگیر دارتر ویروس کرونا، نوع اومیکرون، در بسیاری از مناطق جهان کاهش یافته است، اما گستردگی این ویروس همچنان در برخی کشورها نگران کننده بوده و باعث افزایش موارد ابتلا شده است.

به گزارش خبر24 به نقل از سیناپرس، سازمان بهداشت جهانی توصیه می‌‌کند که تزریق دوز تقویت ‌کننده به ویژه برای گروه‌ هایی که در معرض خطر ابتلا به بیماری شدید هستند، با توجه به اینکه واکسن‌‌‌‌‌های فعلی کووید ۱۹ همچنان سطوح بالایی از محافظت در برابر بیماری‌‌‌‌‌های شدید و مرگ را فراهم می‌‌کنند، اقدامی منطقی و نجات بخش است.

در همین رابطه تدروس آدهانوم گبریسوس، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت که در ابتدا و تا پایان سال گذشته میلادی خواستار تعلیق استفاده از واکسن‌‌‌‌های تقویت کننده برای بزرگسالان سالم شده بود، با تغییر موضع خود گفت: ما نمی‌خواهیم شاهد استفاده گسترده از تقویت کننده ها برای افراد سالمی باشیم که به طور کامل واکسینه شده اند. به گزارش سیناپرس،توصیه ما تزریق دوز سوم برای افراد دارای بیماری‌‌‌‌های زمینه ای و گروه‌‌‌‌های پر خطر است.

مترجم: فاطمه کردی
منبع: upi

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر