menusearch
khabar24.ir

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری خبر داد:

جستجو
۱۴۰۰/۱۲/۹ دوشنبه
(0)
(0)
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری خبر داد:
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری خبر داد:


راه اندازی ۴ پایگاه جدید صادراتی دانش بنیان ایران در کشور‌‌‌‌های خارجی
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از راه اندازی چهار پایگاه جدید صادراتی شرکت‌‌‌‌های دانش بنیان در کشور‌‌‌‌های قرقیزستان، ‌بوسنی و هرزگوین، امارات متحد عربی و عمان خبر داد و گفت: این پایگاه ها در مرحله نهایی سازی استقرار شرکت‌‌‌‌های دانش بنیان قرار دارند.

مرضیه شاوردی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علم و آموزش ایرنا در این خصوص افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی در سال ۱۴۰۰ نمایشگاه یا پایگاه‌‌‌‌های دایمی را در کشور‌‌‌‌های خارجی برای کمک به شرکت‌‌‌‌های دانش بنیان برای ورود به بازار‌‌‌‌های بین المللی راه اندازی کرد.

وی بیان کرد: به طور مثال این پایگاه ها در کشور‌‌‌‌های عراق در شهر کربلا با حضور ۲۰ شرکت دانش بنیان و ارمنستان با ۶ شرکت برپا شده است. در ترکیه ۱۵ شرکت در سال جاری استقرار یافتند و موفق به صادرات و راه اندازی خط تولید در این کشور شده اند.

شاوردی ادامه داد: همچنین در افغانستان ۲۳ شرکت، در کنیا ۱۰ شرکت و در چین ۱۲ شرکت با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی مستقر شده اند. در کشور‌‌‌‌های قرقیزستان، بوسنی و هرزگووین، امارات و عمان نیز ثبت نام شرکت ها برای استقرار در پایگاه‌‌‌‌های دایمی ایران در حال نهایی شدن است تا این شرکت ها بتوانند از خدمات کارگزاران صندوق نوآوری برای ورود به این بازار‌‌‌‌های صادراتی استفاده کنند.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه زیرساخت ها و مقدمات در این نمایشگاه ها فراهم شده و استقرار و نهایی سازی شرکت ها برای حضور به زودی انجام خواهد شد، افزود: در مجموع ۱۶ پایگاه (نمایشگاه) دایمی در کشور‌‌‌‌های صادراتی هدف راه اندازی شده که در بعضی از آنها بحث صادرات اتفاق افتاده و در بعضی از این پایگاه ها در مرحله ابتدایی مثل ثبت نام شرکت ها و عقد قرار داد شرکت ها با کارگزار و استقرار محصولات است.

وی یادآور شد:‌ بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ شرکت دانش بنیان توانمندی صادراتی دارند و در حوزه‌‌‌‌های مختلف فناوری وارد کشور‌‌‌‌های مختلف شده اند.

شاوردی افزود:‌ تجهیزات پزشکی، کشاورزی و ماشین آلات پیشرفته، دارو و زیست فناوری و نانو حوزه هایی است که شرکت‌‌‌‌های صادراتی در آنها فعال هستند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر