مکان تبلیغات شما !!!

موارد ممنوع برای قرار گرفتن داخل مایکروفر

تاریخ : 1396.10.01
نویسنده : khabaradmin
نظرات : 0
بازدیدها : 114

8 موردی که نباید داخل مایکروفر قرار داد

تخم مرغ :هیچ وقت این اشتباه رانکنید که تخم مرغ را داخل ماکروفر آب پز کنید چون حرارت زیاد مایکروفر بخار زیادی را داخل تخم مرغ ایجاد می کند و هیچ گونه راه خروجی ندارد در نهایت باعث انفجار تخم مرغ می شود.
ظرف های پلاستیکی : بسیاری از ظرف های پلاستیکی مثل شیشه شیر بچه ، کیسه های پلاستیکی مواد شیمیایی دارند که  بعد از حرارت مثل استروژن عمل می کند به همین خاطر گفته می شود خوردنی ها را داخل بشقاب بریزید بعد داخل مایکروفر گرم کنید .ظروفی هم در بازار وجوددارد که درمقابل حرارت مایکروفر مقاوم هستند اما حتما آنها راچک کنید . 
ظروف فلزی :علاقه زیادی به استفاده از ظروف چینی ، فلزی دارید اما باید بدانید که حتی اگر ظرفتان یک مقدار فلز داشته باشد داخل مایکروفر واکنش نشان میدهد و ظرف راخراب می کند. 
گوشت :رفع انجماد گوشت یخ زده یکی دیگر از کارهایی است که افراد با این وسیله انجام میدهند ، اگر مایکروفرتان نتواند غذا را بچرخاند باعث می شود گرما نابرابر توزیع شود در نتیجه محل رشد باکتری هارا ایجاد می کند سالم ترین راه باز شدن یخ گوشت قراردادن آن داخل یخچال است . 
ماگ های مسافرتی :بیشترماگ های مسافرتی قابل قرارگرفتن داخل مایکروفر نیست, این ظروف چای از فولاد ضد زنگ ساخته شده بخاطر دم کشیدن ،چای ،قهوه از آن استفاده نکنید و اگر پلاستیکی است چک کنید ببینید قابل استفاده در مایکروفر است یانه .همچنین بخوانید : تمامی راه ها و نکات خانه داری حرفه ای 
فویل آلومینیوم : فلز از هر جنسی که باشد قابل استفاده در مایکروفر نیست حتی غذاهایی که داخل فویل پیچیده می شوند را نباید داخل مایکروفر گذاشت .
خطرات قرار دادن فویل آلومینیومی داخل  مایکروفر
پلی استر : پلی استر نوعی پلاستیک است و همانطور که می دانید قابل استفاده در مایکروفر نیست. 
ظروف ماست : بیشتر اوقات که ظروف پلاستیکی مثل ظرف ماست ، کره ، پنیر استفاده می کنید نباید دیگر آن را داخل ماکروفر بگذارید چراکه آنها طوری تعبیه نشده اند که بتوانند دمای زیادی راتحمل کند  در نتیجه بوی بدی ایجاد می کند .
دسته بندی :  ---

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا