menusearch
khabar24.ir

آمازون و گوگل :

جستجو
۱۴۰۰/۷/۲۱ چهارشنبه
(0)
(0)
آمازون و گوگل :
آمازون و گوگل :

به گزارش خبر24 به نقل از هیل، بیش از 300 تن از کارکنان آمازون و نزدیک به 100 نفر از کارکنان گوگل با ارسال یک نامه سرگشاده ناشناس که در روزنامه گاردین به چاپ رسیده خواستارعدم اجرای طرحی به نام نیمبوس شده اند.

قرار است در قالب این طرح خدمات کلود به دولت و ارتش رژیم صهیونیستی ارائه شود. ارزش این قرارداد که در اوایل سال جاری میلادی منعقد شده به 1.2 میلیارد دلار می‌رسد. در بخشی از این نامه سرگشاده آمده است: قرارداد یادشده در همان هفته ای منعقد شده که ارتش رژیم صهیونیستی به فلسطینیان در نوار غزه حمله کرد و نزدیک به 250 نفر را کشت که بیش از 60 نفر از آنها کودک بودند.

در ادامه این نامه تصریح شده: فناوری که شرکت‌‌‌‌های ما برای تامین آن قرارداد امضا کرده اند موجب تبعیض نظام مند و آواره کردن فلسطینیان توسط دولت و ارتش رژیم صهیونیستی به شکلی بی رحمانه تر و مرگبارتر می‌شود. خدمات کلود به صهیونیست ها کمک می‌کند تا داده هایی را از فلسطینیان به طور غیرقانونی جمع آوری کنند که می‌توان از آن برای سیاست گذاری هایی استفاده کرد که از نظر سازمان دیده بان حقوق بشر جنایت آپارتاید و تبعیض نژادی محسوب می‌شود.

کارکنان این شرکت قبلا هم به همکاری‌‌‌‌های دوجانبه با رژیم صهیونیستی اعتراض کرده بودند و گوگل قرارداد خود برای ردگیری افراد از طریق تصاویر پهپادها را با وزارت دفاع رژیم صهیونیستی در سال 2018 لغو کرد. کارکنان آمازون هم قبلا از این شرکت خواسته بودند نرم افزار‌‌‌‌های شناسایی چهره به نیرو‌‌‌‌های انتظامی صهیونیست نفروشد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر