رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۳
  • کد خبر : ۱۵۵۰
  • مشاهده :  35 بازدید
  • چاپ خبر : ارتش ایران درجمع قدرتمندترین ارتش های جهان
قدرت ارتش ایران
بررسی 15 ارتش قدرتمند جهان

ارتش ایران درجمع قدرتمندترین ارتش های جهان

قدرتمندترین ارتش‌های جهان در سال ۲۰۱۸ مشخص شدند.

به گزارش خبر۲۴ به نقل از  اسپوتنیک و نقل از وبگاه «گلوبال فایرپاور»،فهرست قدرتمندترین ارتش‌های جهان در سال ۲۰۱۸ تهیه شده است.

در این رتبه‌بندی موقعیت ۶ قدرت اول جهان (آمریکا، روسیه، چین، هند، فرانسه و بریتانیا) نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نکرده است. اما موقعیت ایران به لحاظ نظامی ارتقا یافته و در رده‌بندی با ۸ پله صعود از جایگاه بیست و یکم به رتبه سیزدهم رسیده است. رتبه‌بندی کشورها در این موسسه فقط براساس تعداد کل تسلیحات انجام نمی‌شود، بلکه مولفه‌های ژئوپلیتیک و دیپلماتیک، ثبات مالی و توانایی فراخوانی متحدان قدرتمند نیز در نظر گرفته می‌شود.

وضعیت در انتهای لیست جالب‌تر می‌شود. هر دو کره به بالای لیست آمدند اما باید دید آیا خلع‌سلاح هسته‌ای هم می‌تواند بر رتبه‌بندی این دو کشور در سال آینده ۲۰۱۹ هم تاثیر بگذارد یا خیر. مساله دیگر جایگاه ارتش ایراناست. رتبه‌بندی جدید ایران در این فهرست نشان می‌دهد که ایران با ۸ پله صعود از جایگاه بیست و یکم به رتبه سیزدهم ارتقا یافته است.

وبگاه نامبرده به هر کشور یک «نمره شاخص قدرت» می‌دهد که هر چه کمتر باشد بهتر است. این نمره با در نظر گرفتن بیش از ۵۰ عنصر قدرت نظامی از جمله نفرات در دسترس و تنوع تسلیحات تعیین می‌شود. در کنار «نمره شاخص قدرت»، وضعیت هر کشور، بودجه دفاعی، تعداد نیروهای نظامی، تعداد هواپیماها و تانک‌ها، زیردریایی‌ها و غیره گنجانده می شود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه