رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲
  • کد خبر : ۱۳۹۳
  • مشاهده :  89 بازدید
  • چاپ خبر : برنی سندرز نامزد انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا
برنی سندرز
رقیب بزرگ ترامپ :

برنی سندرز نامزد انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا

برنی سندرز، سناتور ۷۷ ساله ایالت ورمونت برای دومین بار وارد کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا می‌شود.

آقای سندرز در صفحه رسمی خود در توییتر با انتشار یک توییت از تصمیم خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ خبر داد.

 

به گزارش خبر۲۴ به نقل از یورونیوز  آقای سندرز در صفحه توییتر خود نوشت: «من اعلام کاندیداتوری می کنم. من از شما می خواهم که امروز به من به عنوان جزئی از کمپینی مردمی و تاریخی بپیوندید که دستکم با یک میلیون عضو در سراسر کشور فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.»

وی در ادامه با انتشار لینکی، خواهان عضویت مردم در کمپین خود شد.

برنی سندرز برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ هم وارد کارزار مقدماتی درون حزبی شده بود که در نهایت در رقابتی نزدیک، مغلوب هیلاری کلینتون شد.

آقای سندرز طیف چپ و سوسیالیست حزب دموکرات آمریکا را نمایندگی می‌کند. او به ویژه در میان جوانان طرفداران بسیاری دارد و ایده‌های او برای اصلاح ساختار آموزشی و مالی که چندین سال است از لزوم اجرایی شدن آن سخن می‌گوید باعث شده قشر عظیمی از جوانان آمریکایی در انتخابات درون حزبی سال ۲۰۱۶ از او حمایت کنند.

این سناتور ۷۷ ساله نابرابری در توزیع ثروت و درآمد را یکی از مشکلات اصلی جامعه آمریکا می‌داند. برنی سندرزهمچنین معتقد است این دو عامل باعث از بین رفتن طبقه متوسط در آمریکا شده‌اند.

منتقدان آقای سندرز سن بالای او را یکی از مشکلات احتمالی می‌دانند که می‌تواند کار را برای رقابت او در مقابل دونالد ترامپ و حتی دیگر نامزدهای احتمالی حزب دموکرات دشوار کند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه