رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
  • کد خبر : ۵۴۹
  • مشاهده :  175 بازدید
  • چاپ خبر : در سال آینده (سال ۹۸ )قیمت خودرو کاهش چشمگیری خواهد داشت
قیمت خودرو

در سال آینده (سال ۹۸ )قیمت خودرو کاهش چشمگیری خواهد داشت

خودرو کالای سرمایه ای نیست : در چند سال اخیر مصرف کنندگان و عموم جامعه به خودرو به دید کالایی که سرمایه است نگاه میکردند در حالیکه خودرو در همه کشورها کالای سرمایه ای نیست بلکه یک کالای مصرفی است. ویژگی کالای مصرفی : کالای مصرفی کالایی است که هزینه های بسیاری برای نگهداری مواجه […]

خودرو کالای سرمایه ای نیست : در چند سال اخیر مصرف کنندگان و عموم جامعه به خودرو به دید کالایی که سرمایه است نگاه میکردند در حالیکه خودرو در همه کشورها کالای سرمایه ای نیست بلکه یک کالای مصرفی است.

ویژگی کالای مصرفی : کالای مصرفی کالایی است که هزینه های بسیاری برای نگهداری مواجه است و اساسا در معرض ریسک بالا و با  هزینه خدمات بسیاری برای نگهداری مواجه است . خودرو یک کالای مصرفی است چرا ؟  به علت اینکه خدمات پرهزینه ی تعمیرات و لوازم یدکی و استهلاک بسیاری داشته و به مرور زمان از کیفیت اولیه آن کاسته میشود. هزینه بیمه شخص ثالث هم هرساله با افزایش چندرصدی از سوی بیمه مرکزی به حسب قیمت ها و شرایط هم باعث افزایش هزینه های نگهداری خودرو خواهد شد

بنابراین در مجموع با افزایش هزینه خدمات تعمیرات خودرو ، هزینه لوازم یدکی ، بیمه ( شخص ثالث و بدنه ) طبیعی است که قیمت خودرو را به شدت کاهش خواهد داد.

 

هیجان کاذب خرید و اختلاف قیمت خودرو در بازار از عوامل عمده بر افزایش قیمت خودرو بوده است که اگر تب خرید خودرو کاهش پیدا کند طبیعتا بنابر فرمول عرضه و تقاضا ، قیمت خودرو روند نزولی در سال آینده خواهد داشت.

 

اخبار مرتبط


    ارسال دیدگاه