رفتن به بالا
  • پنج شنبه - ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
  • کد خبر : ۸۳۷
  • مشاهده :  321 بازدید
  • چاپ خبر : قانون پارتو در تبلیغات
قانون پارتو در تبلیغات
فرمول تبلیغات :

قانون پارتو در تبلیغات

کاربرد قانون پارتو در تبلیغات می تواند بسیار به صاحبان کسب و کار برای تبلیغات کسب و کارشان جهت فروش محصوصل و یا خدمات کمک شایانی را انجام دهد . ابتدا با تعریف کلی از قانون پارتو و سپس با نگاه اجمالی به بهره گیری قانون پارتو در تبلیغات محصولات و خدمات ادامه خواهیم داد: […]

کاربرد قانون پارتو در تبلیغات می تواند بسیار به صاحبان کسب و کار برای تبلیغات کسب و کارشان جهت فروش محصوصل و یا خدمات کمک شایانی را انجام دهد . ابتدا با تعریف کلی از قانون پارتو و سپس با نگاه اجمالی به بهره گیری قانون پارتو در تبلیغات محصولات و خدمات ادامه خواهیم داد:

ویلفردو داماسو پارتو Vilfredo Federico Damaso Pareto اقتصاددان ایتالیایی به یک اصلی پی برد و آنهم این بود که ۸۰ درصد نتاج در اقتصاد حاصل بهره برداری از ۲۰ درصد از اعمال است و بعد این قانون  به قانون هشتاد-بیست (۸۰/۲۰) معروف شد البته پارتو تعمیم بسیاری را به هشتاد بیست داد مثلا دید ۸۰ درصد ثروت در دست ۲۰ درصد جامعه است و پراکندگی و فراوانی ۲۰ درصد بیش از ۸۰ درصد است و ۲۰ درصد با اهمیت تر را ملاک نظر میدانست.

در کتاب قانون ۸۰/۲۰ (راز دستیابی به چیزهای بیشتر با تلاش کمتر) از ریچارد کچ با ترجمه علی رمضانی و با نشر گلپا می توانید  بیشتر با قانون ۸۰/۲۰ و یا قانون پارتو در بسیاری از زمینه ها و بهره گیری از این قانون در سایر کار و فعالیت ها آشنا شوید.

در کتاب قانون ۸۰/۲۰ یافته پارتو دانشمند ایتالیایی را با عدم توازن نظام مند و قابل پیش بینی عنوان کرده است در حقیقت پارتو میخواهد به الگویی نهفته در قانون ۸۰/۲۰ اشاره نماید.

بنا بر اصل پارتو : ۸۰ درصد رخدادها از ۲۰ درصد دلایل بوجود می‌آید و این بسیار مهم است و میتوان این قضیه و فرمول و قانون پارتو را در تبلیغات هم تعمیم و بسط داد به عنوان مثال یک تبلیغات اینترنتی خوب میتواند جامعه هدف بسیاری را شامل شود و بسیاری را با محصولات و یا خدمات شما آشنا سازد و درحالیکه با رقم  هزینه بسیار کمی نسبت به تبلیغات بیلبوردی و شهری و حتی تلویزیونی به نتیجه بیشتری دست پیدا خواهید نمود.

قانون پارتو در تبلیغات می تواند بسیار مورد استفاده کارآفرینان باشد چرا که با ایجاد کسب و کار ، مرحله جذب مشتری از راه تبلیغات بسیار مهم است و قانون پارتو در تبلیغات میتواند به فروش بیشتر منتج گردد.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه