رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
  • کد خبر : ۱۰۵۱
  • مشاهده :  69 بازدید
  • چاپ خبر : هشدار پلیس فتا : دانلود تقویم سال ۹۸ از سایت‌های معتبر
پلیس فتا
هشدار پلیس فتا

هشدار پلیس فتا : دانلود تقویم سال ۹۸ از سایت‌های معتبر

پلیس فتا

به گزارش خبر۲۴ به نقل از وب سایت پلیس فتا : رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در خصوص بد افزارهایی که با عناوینی چون تقویم سال ۱۳۹۸ برای گوشی تلفن همراه منتشر می‌شود، گفت: مجرمان بیشتر بدافزارهای خود را از طریق شبکه های اجتماعی با تبلیغات فریبنده ای چون ” تعداد روز های تعطیل زیاد است و .. ” منتشر می کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی‌کریمی رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در تشریح این خبر گفت: سودجویان سایبری با سوءاستفاده ازعلاقه کاربران برای نصب تقویم سال جدید ، اقدام به طراحی بدافزارهایی جهت سوء استفاده از طعمه های خود کرده و آن را ارسال می کنند.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه افزود: مجرمان بیشتر بدافزارهای خود را از طریق شبکه های اجتماعی مانند تلگرام با تبلیغات فریبنده ای چون ” تعداد روز های تعطیل زیاد است و ..” منتشر می کنند.

سرهنگ کریمی توصیه کرد: منبع دانلود فایل ها در فضای مجازی بسیار مهم است و لازم است کاربران فایل های مورد نیاز خود را از مراجع رسمی و سایت های معتبر دریافت کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: نصب آنتی ویروس و فایروال بر روی گوشی تلفن همراه هوشمند بسیار مهم است اما مهمتر از آن به روز رسانی آن‌هاست زیرا این کار می‌تواند از تبعات ناخوشایند ویروسی شدن گوشی جلوگیری نماید و امنیت را تا حدود زیادی تضمین کند.

وی در پایان یاد آورد شد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و آنان می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با ما در میان بگذارند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه